Monika Sichrovská "Zelenov"

3. 6. 2020 – 28. 6. 2020

Monika Sichrovská vystavuje svoji krajinářskou tvorbu od roku 2008, kdy prvně představila svoje obrazy a kresebné studie v Barokní sýpce v Úněticích. Tehdy, před dvanácti lety, to byl soubor malířských prací zaměřený na určitý krajinný detail, nebo na zvláštní místo, které vyzařuje duchovní sdělení.
Jednalo se však, podobně jako u výstavy ZEMĚMALBA 2011 v Nové síni o jednotlivé obrazy z plenéru, malované na cestách jak po Čechách, tak po dalekých krajinách jako jsou Nepál, Argentina, Kuba nebo Francie.

Výstava obrazů ZELENOV 2020 je současným konceptem, který vychází z jednoho námětu a tím je kouzlo jednoho určitého místa.

Zelenov je zelené místo, je to Přírodní park na Domažlicku, kde bývalo pět zarostlých a zchátralých rybníků, ze kterých vyzařovalo kouzelné smaragdové světlo. Toto světlo inspirovalo malířku k práci na dvanácti větších plátnech neobvyklého formátu. Zelené světlo, zelená vůně a mechem obrostlé, trouchnivé staré stromy, které se pomalu propadají do měkké půdy, jsou námětem této výstavy. Výstava je doplněna plenérovými studiemi a kresbami.

https://www.zelenov.cz/

Tato výstava, původně avizovaná na duben, probíhá v náhradním červnovém termínu.

Na níže uvedené odkazu si můžete vernisáž připomenout :

https://www.youtube.com/watch?v=2C2SF7oOFPI

Reportáž z výstavy a rozhovory s autorkou Monikou Sichrovskou, kurátorem výstavy Ph.Dr. Jiřím Kotalíkem a malířem Adamem Kašparem nejdete zde :

https://www.youtube.com/watch?v=QJMXIVPFo3A

Namísto společenského setkání na vernisáži nabízíme od středy 3.6.2020  komentované prohlídky s autorkou výstavy, a to každé úterý a středu, vždy pro 25 návštěvníků.

Termíny prohlídek : 3., 9., 10., 16., 17., 23. a 24. června.
Čas : od 16:00 hodin.

Z důvodu dodržování komfortního prostoru mezi přítomnými je nutné si předem rezervovat místo na adrese monika.sichrovska@volny.cz

© Foto Jaroslav Kučera - žádná fotografie nesmí být šířena v papírové, elektronické či jiné podobě bez souhlasu autora